OKI "Feniks" Kikinda - Vesti

"Banja Luka Open 2012",
XI međunarodni turnir u sjedećoj odbojci, 8. decembar 2012.
"Univerzitetska sportska dvorana"

OKI "Feniks" je tradicionalno učestvovao na Banjalučkom turniru 2012. godine, kao i prethodne tri godine. Podsećamo da se ovaj turnir nalazi u zvaničnom kalendaru ECVD.

Ovog puta se takmičenje odvijalo u Univerzitetskoj sportskoj dvorani banjalučkog kampusa, na prostoru bivše kasarne.

Uspešnu sezonu je trebalo potvrditi dobrim igrama na ovom turniru i bar ponoviti prošlogodišnji rezultat, ali je to peto mesto ovog puta ostalo predaleko. Psst, samo vama ću šapnuti tajnu u samo nekoliko reči: loše smo igrali. Zašto? E, to je već pitanje za dublju analizu i preispitivanje unutar kluba.

4. OKI "MARSONIJA", Slavonski Brod, Hrvatska

Delimični podsetnik na temu aktuelnog "ko je ko" sa zida klupskih prostorija domaćina:

Turnir je otvoren posle nekoliko odigranih utakmica. Uvažene ličnosti Banja Luke i R.Srpske, takmičare, sudije i publiku je ispred kluba domaćina pozdravio u poznatom opuštenom maniru g-din Novak Grbić.

Tom prilikom je pohvaljen i sastav sudijskog kolegijuma koji je izneo ove utakmice. Sastojao se od deset sudija od kojih su čak osam bile pripadnice nežnijeg pola. Ovo je bila prava prilika za njihovu praksu i sticanje iskustava mlađih sudija, ali i za dokazivanje već iskusnih sudija.

Kao i do sada, utakmice unutar grupa su igrane na dva dobijena seta, a finalna i utakmica za treće mesto su se igrale na tri dobijena seta.

Rezultati - Grupa A

1. Feniks - Derventa            0:2 (19:25; 14:25)
2. Hrabri - Banja Luka          0:2 (24:26; 10:25)
3. Banja Luka -  Feniks         2:0 (25:7; 25:4)
4. Derventa - Hrabri            2:1 (24:26; 25:12; 15:5)
5. Banja Luka - Derventa        2:0 (25:16; 25:19)
6. Hrabri - Feniks              2:1 (25:23; 20:25;15:10)

Plasman grupe A

1. OKI "BANJA LUKA"             6 6:0
2. OKI "DERVENTA"               4 4:3
3. SDI "HRABRI"                 3 3:5
4. OKI "FENIKS"                 1 1:6

Rezultati - Grupa B

1. Smeč - Doboj                 2:0 (26:24; 25:22)
2. Zavidovići - Marsonija       2:1 (20:25; 25:19; 15:7)
3. Marsonija - Smeč             1:2 (13:25; 25:21; 11:15)
4. Doboj - Zavidovići           0:2 (16:25; 21:25)
5. Doboj  - Marsonija           2:0 (25:14; 25:21)
6. Smeč  - Zavidovići           0:2 (26:28; 18:25)

Plasman grupe B

1. IOK "ZAVIDOVIĆI"             6 6:1
2. KSO "SMEČ"                   4 4:4
3. OKI "DOBOJ"                  2 2:4
4. OKI "MARSONIJA"              2 2:6

A1. Prilika da se revanširamo jesenjem prvaku iz Dervente je otišla u nepovrat. Ni blizu nismo bili na visini zadatka. Napravili smo suviše grešaka da bismo se približili protivniku koji je igrao svoju standardnu igru. Nema šta više da se kaže, zaslužen poraz i čestitke protivniku.

A3. Snežni nanosi na putevima su omeli Hrabre da blagovremeno dođu na svoju prvu utakmicu (A2). Tako je program nešto pomeren, pa smo odmah nastavili utakmicu protiv domaćina.

Nismo se još ni osvestili od prethodnog poraza, a pred nama je bio novi, sada već pretežak zadatak. U stvari, ovde je trebalo razbistriti glavu, opustiti ruke i igrati, pa dokle stignemo. Međutim, nastavili smo da igramo u nekom neobjašnjivom grču, koji nas je koštao najružnijeg krajnjeg rezultata ove godine, a verovatno i uopšte. A Banjalučani su uradili pravu stvar.

A6. Posle tri utakmice pauze smo imali priliku da se vratimo u takmičenje i da ostvarimo kakav-takav rezultat. Naši prethodni rezultati protiv Hrabrih sad nisu baš mnogo relevantni, pre svega zbog naših prethodnih utakmica, ali i činjenice da su došli sa dosta jačim timom. To potvrđuju i njihova igra i rezultati u prve dve odigrane utakmice, bez obzira što i oni imaju dva poraza.

Najzad smo malo doveli svoju igru u red. Tesan prvi set je prošao u našem pristizanju protivnika, ali su na 23:23 odigrali na sigurno. Opet naše greške nas koštaju seta. Drugi set je bio rezultatska klackalica. Prvi put ovog dana smo prikazali ponešto od svojih mogućnosti. Ipak to nije bilo dovoljno. Zagrepčani su u trećem setu pročitali naše današnje nedostatke i to vešto iskoristili. Čestitamo.

U B grupi je OKI "Doboj" doživeo određeno razočaranje. Ovaj drugoplasirani tim u Super ligi R.Srpske, dakle jedini koji je otkinuo 2 seta i bod Banja Lučanima, je završio takmičenje u kvalifikacijama ostavši na 6. mestu.

A2:B2 za 3. mesto:

DERVENTA - SMEČ 3:2 (17:25; 25:20; 25:22; 21:25; 15:11)

Vrlo napet meč jesenjih prvaka liga R.Srpske i F BiH... ili "Beograd" sa jednog ranijeg događaja (konkretno, pogledajte ovu fotku) protiv Beograda na ovom turniru (pogledajte slike koje slede), a na terenu je bio (čak) i jedan Beograđanin? Ovu konstataciju ne bih dalje detaljisao, ali ko ovo želi da razume moraće malo da se potrudi i da prekopa fotografije bar sa ovog sajta.

Kako god, tim OKI "Derventa" je igrao sigurnije u ključnim momentima. Čak i pored nekih neobjašnjivih sudijskih odluka koje su ih oštetile u ključnim momentima su uspeli da pobede i da zauzmu 3. mesto. Tim uspehom su postali i najprijatnije iznenađenje ovog turnira i šta reći nego - svaka čast!

A1:B1 za 1. mesto:

BANJA LUKA - ZAVIDOVIĆI 3:1 (23:25; 25:19; 25:13; 26:24)

Očekivano i "deja vu" finale. Dva najjača tima već po pravilu rutinski "odrade posao" do finala, a posle "kom' opanci - kom' obojci". Ove godine su Zavidovići već u kvalifikacionom delu turnira pokazali ranjivost (B2 i B6). To su nijanse koje su u susretu dve velike ekipe dovoljne da prevagnu. "Z'dići" su dobili prvi set, ali posle toga je terenom vladala ekipa domaćina. Napravili su i poslednji pokušaj da se vrate u četvrtom setu, ali bez uspeha. OKI "Banja Luka" je zasluženo osvojio pobednički pehar.