Prvenstvo Mađarske u sedećoj odbojci za 2013/14. godinu
(Tesco Ülőröplabda Magyar Bajnokság 2013/14)
Play off, 3. kolo, 18. maj 2014, Törekvés, Budimpešta, Mađarska

Kraj Bajnokšaga, treće i završno kolo Play offa, osam timova Gornjeg i Donjeg doma na okupu Budimpešti. Vrlo teško, zanimljivo i na kraju, čak i komično.

Prva i poslednja mesta oba Doma su bila zapečaćena pre ovog kola, a neizvesnosti su postojale u sredinama tabela ili ako više volite - u borbama za 2. i za 6. mesto.

To je bio dovoljan razlog da organizator ostavi za kraj utakmicu koja odlučuje o 2. mestu. Međutim, ...

GORNJI dom (18. maj, Budimpešta)

1) Sprint SC - Mozdulj SE         3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:17)

..."anemično" izdanje Mozdulja u prvoj utakmici je dovelo do njihovog prvog poraza u prvenstvu. (Urednička etika mi ne dozvoljava da ovaj rezultat dalje elaboriram, pa neka ostane na ovoj konstataciji.) Ovaj rezultat je značajno zakomplikovao situaciju Feniksa.

2) OKI Feniks - Csakazért SE      3:0 (25:16, 25:14, 25:17)

Utakmica odigrana sigurno, rezultat očekivan.

3) Mozdulj SE - OKI Feniks        3:2 (18:25, 22:25, 25:20, 25:23, 15:12)

Zbog pomenutog ishoda prve utakmice, za osvajanje drugog mesta bismo i mi morali da pobedimo Mozdulj. Ono što je najlepše, zamalo da i uspemo u tome.

Imali smo igru i 2:0 u setovima. Gubitak narednog seta ne bih opisao kao pad u našoj igri. Prosto je jedna manja serija poena protivnika u završnici postala nedostižna. U četvrtom i petom setu je borba ponovo bila ravnopravna, ali izgleda da nam je posle 6 uzastopno odigranih setova, ipak, ponestalo i snage i koncentracije.

4) Sprint SC - Csakazért SE       3:0 (25:11, 25:10, 25:9)
5) Mozdulj SE - Csakazért SE      3:0 (25:18, 25:20, 25:15)
6) OKI Feniks - Sprint SC         3:2 (18:25, 26:24, 24:26, 25:22, 15:9)

Utakmicu protiv Sprinta smo odigrali za prestiž, za inat i kao ulog u buduće utakmice, iako je i pre ove utakmice poredak bio poznat. Pre svega zaslužena pobeda i razlog više da napustimo teren uzdignute glave.

Tri utakmice, 13 setova i osvojenih 6 bodova. Na žalost, to je bilo dovoljno samo za bronzu.

TABELA – "Tesco Ülőröplabda Magyar Bajnokság 2013/14"

8. Mađarska žen. reprezentacija    6
Sve rezultate i kompletnu tabelu možete videti ovde.

Donji dom, (18. maj, Budimpešta)

Za 6. mesto su se borili HOSC i Hamburger, a desilo nešto nesvakidašnje. Naime, Hamburger ni u jednoj od četiri međusobne utakmice nije uspeo da dobije (na terenu) ni set protiv HOSC-a, a na konačnoj tabeli se našao ispred njih za jedan bod. Ako Vam je volja da to dublje istražujete poslužiće Vam pomenuti .pdf file sa svim rezultatima i tabelom, kao i gomila fotografija i video snimaka poslednjeg turnira Donjeg doma, pa izvol'te.

Za ovu priliku objavljujemo samo nešto malo fotografija koje smo sami snimili.

O sudijskom kolegijumu nema ništa novo da se kaže, ali baš zato zavređuju nekoliko sličica.

<

Sada možemo da se vratimo na završnu opasku iz podnaslova. Naime, András Mihályi je, kao glavni organizator takmičenja, timovima dodelio medalje i diplome za osvojene plasmane. Izgleda da je dosta emotivno prihvatao sve događaje u toku dana, pa nam je podelio srebrne medalje, u prvi mah ne shvatajući gde je pogrešio.