Liga Republike Mađarske u sedećoj odbojci, 3. kolo
Vác, Zichy utcai Iskola, 24. novembar 2012.

Ili u originalu:
2012-es magyar ülőröplabda-bajnokság, a 3. forduló

U gradu Vác kod Budimpešte odigrali smo poslednje tri utakmice prvenstva Mađarske. Odličnim igrama smo ostvarili dve nove pobede, ali smo na kraju pretrpeli i jedini poraz. Tako smo se ove godine izborili za još jednu stepenicu više i vratili se kući sa srebrnom medaljom.

Pre priče o 3. kolu, evo podsetnika na dosadašnje rezultate:

1. kolo (5 ekipa), Zánka, 30.09.2012:

Humanitás SE  - Hamburger SE                    3:0 (18, 14, 22)
Mozdulj SE  - Mađarska ž. reprezentacija        3:0 (8, 6, 4)
OKI Feniks  - Hamburger SE                      3:0 (7, 15, 17)
Mozdulj SE  - Humanitás SE                      3:0 (15, 14, 4)
OKI Feniks  - Mađarska ž. reprezentacija        3:0 (8, 11, 9)
OKI Feniks  - Humanitás SE                      3:0 (20, 9, 16)
Mozdulj SE  - Hamburger SE                      3:0 (12, 9, 6)

2. kolo (5 ekipa), Tatabánya, 28.10.2012.

Humanitás SE  - Mađarska ž. reprezentacija      3:0 (9, 8, 16)
Sprint SC  - Hamburger SE                       3:0 (11, 17, 19)
Csakazért SE  - Humanitás SE                    3:1 (-15, 20, 17, 16)
Hamburger SE  - Mađarska ž. reprezentacija      3:0 (11, 12, 13)
Sprint SC  - Csakazért SE                       3:0 (15, 12, 17)
Csakazért SE  - Hamburger SE                    3:0 (18, 18, 17)
Sprint SC  - Humanitás SE                       3:0 (17, 20, 15)

3. kolo (5 ekipa), Vác, 24.11.2012.

Svih sedam utakmica je odlično sudio dobro poznati sudija József Benkő. Kikinđani su imali priliku da ga upoznaju na turniru u Kikindi. Ujednačen kriterijum, uvek na visini zadatka, i kao i obično - bez pomoći drugog sudije. Desilo se tek nekoliko spornih situacija koje je uspeo da reši uz osmeh, bez bilo kakvog podizanja tenzije. Na kraju, autoritet dugogodišnjeg sudije sa ECVD sertifikatom se poštuje. Drugi deo sudijskog kolegijuma za zapisničkim stolom je bila g-đa Gáborné Schödl. Radila je vredno, odgovorno, nenametljivo i bez grešaka, sve baš kako i treba bude.

Mozdulj SE  - Sprint SC                         3:0 (20, 16, 20)

Ovu utakmicu smo gledali uz polagano zagrevanje za našu utakmicu. Obe ekipe igraju odlično i jasno je da ćemo imati težak posao. Da ne bismo mnogo maštali, Murinjo nas je vodio korak po korak, set po set, utakmicu po utakmicu i evo kako je to izgledalo.

OKI Feniks  - Csakazért SE                      3:0 (15, 12, 17)

Utakmica protiv najbližih drugara iz Segedina, koji su nas "ubacili" u ovo prvenstvo, mahom je bila rutinska, bez ikakvog potcenjivanja. Ne može se reći da nije bilo dobrog otpora i da nije pružena dobra igra, ali je suštinski ovo bilo tek zagrevanje za dve najozbiljnije utakmice prvenstva. Ako ništa drugo, mora im se priznati da je njihova ekipa bila lepša!

Sprint SC  - Mađarska ž. reprezentacija         3:0 (12, 10, 11)

Mozdulj SE  - Csakazért SE                      3:0 (20, 18, 18)

OKI Feniks  - Sprint SC                         3:0 (20, 23, 23)

Protiv ekipe iz Szombathelya, direktnog konkurenta za drugo mesto, bilo je najteže. Prvi set je bio napet do samog kraja. U drugom smo uspeli da dostignemo i prestignemo ogromnu prednost protivnika od 9:17 i da na kraju trijumfujemo. A u trećem je njihova prednost bila još veća, 10:19... Uh! Ne dešava baš često da se tako nešto učini, a posebno ne dva puta za redom. Eto, tako smo im vratili dug za poraz pred domaćom publikom na Kupu Kikinde od pre tri meseca.

Nema potrebe da se žalimo na tehniku, kamermana ili loptu koja je srušila stativ kamere, ali sa ove i sa poslednje utakmice postavljamo ono što imamo. Prioritet je bila igra i to će uvek i ostati.

Ipak, zahvaljujući vrednom Anđelovu broj video priloga sa utakmica značajno raste. To je dovoljan razlog da se potrudimo da ih ubuduće izdvojimo na posebnoj stranici.

Csakazért SE  - Mađarska ž. reprezentacija      3:0 (14, 11, 6)

Mozdulj SE  - OKI Feniks                        3:0 (16, 21, 16)

Glavni organizator takmičenja je poslušao želju koju su izrazile obe ekipe, a ona je bila da se utakmice tri objektivno najjače ekipe odigraju na završnom turniru. Prethodnom pobedom smo učinili i to da je poslednja utakmica prvenstva odlučivala o raspodeli "zlata" i "srebra". Već smo ostvarili izuzetan uspeh, otišli korak napred u odnosu na prethodno prvenstvo, potvrdili uspeh iz Kupa s početka godine, a ova utakmica je retko lepa prilika za još nešto više.

Verovatno je da su protivnici mogli i peške da dođu na ovu utakmicu za pet minuta, za razliku od nas koji smo već u 3.30 posle ponoći kretali na put od četiri i po sata. Moglo bi se iskopati još nekih sitnih "opravdanja" za ovaj poraz, ali je jedino pošteno i realno reći da je ekipa domaćina bolja! Uvek posle poraza analiziramo "da li smo mi mogli bolje..."? I uvek odgovor nekako ispadne potvrdan, ali ovog puta ne dovoljno da mi izađemo kao pobednici. Uigrani su, igraju brzo, imaju visok blok, dobru koncentraciju i dvojicu vanserijskih igrača. Jednostavno, ovaj rezultat je realan odnos kvaliteta dve ekipe i mi im od sveg srca čestitamo na prvom mestu i zlatnoj medalji.

7. Mađarska ž. reprezentacija(Budapest)   6  - 6  0:18

Koristimo ovu priliku da se još jednom zahvalimo gospodinu Mihályi Andrásu na razumevanju naših problema, na podršci, pomoći i blagovremenom obaveštavanju. A. Mihályi je već pomenuti glavni organizator Prvenstva, ali je istovremeno i selektor ženske reprezentacije Mađarske i webmaster sajta www.ecvd.eu. Na kraju takmičenja je pozdravio sve učesnike, proglasio pobednike i dodelio medalje.

Mozdulj SE - šampion Mađarske

Vicešampioni Prvenstva Mađarske za 2012. - Najveći dosadašnji uspeh OKI Feniks

Stoje: Golijanin, Brandić, Milošev, Đuričin i trener Dragin
Čuče: Zavišin, Herceg, Setorić i Anđelov.

Tegeltija i Marić su, takođe, dali svoj doprinos u ovom takmičenju, ali nisu bili sa nama u Vácu.