OKI "Feniks" Kikinda - Vesti

Liga Republike Mađarske u sedećoj odbojci 2013/14
(Tesco Ülőröplabda Magyar Bajnokság 2013/14)
4. kolo, Budimpešta, OORI, 14.12.2013.

U Budimpešti je odigrano poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva Mađarske. U trećem kolu smo imali pauzu, a u ovom smo odigrali tri preostale utakmice jesenjeg dela. Ostvarili smo dve pobede od po 3:0 protiv timova HOSC (Budimpešta) i Csakazért (Szeged), a pretrpeli tesan poraz od 3:2 od tima Mozdulj (Vác).

U utakmici protiv tima iz Vaca smo imali prednost od 2:1 u setovima, čak i sredinom petog seta smo imali prednost od par poena. Ipak, peti set je na našu žalost završen sa 15:12 u korist naših protivnika. Istim rezultatom u petom setu smo proletos mi slavili u Kikindi. Nijanse i trenutna situacija diktiraju rezultat. Nema sigurne pobede ni sigurnog rezultata do kraja poslednjeg nadigravanja. To je sport, na takve stvari se pravi sportista navikne kroz takmičenja. Ono što jeste dobro je činjenica da smo svoju igru vremenom podigli na nivo neizvesne igre sa ovako jakim protivnikom.

Svi rezultati

1. kolo - 12. október, Vác:

Mozdulj SE - Mađarska ž.rep.        3:0 (25:3, 25:12, 25:7)
Csakazért SE - Mađarska ž.rep.      3:0 (25:4, 25:8, 25:9)
Humanitás SE - Halassy Olivér SC    3:0 (25:9, 25:18, 25:18)
OKI Feniks - Hamburger SE           3:0 (25:5, 25:10, 25:7)
Sprint SC - Csakazért SE            3:1 (28:26, 25:17, 21:25, 25:21)
Halassy Olivér SC - Hamburger SE    3:0 (25:19, 25:9, 25:13)
OKI Feniks - Humanitás SE           3:0 (25:14, 25:6, 25:15)
Mozdulj SE - Sprint SC              3:1 (21:25, 28:26, 25:20, 25:17)

2. kolo - 9. novembar, Tatabánya:

Mozdulj SE - Humanitás SE           3:0 (25:13, 25:18, 25:8)
Csakazért SE - Hamburger SE         3:2 (25:21, 25:12, 20:25, 23:25, 15:12)
Sprint SC - OKI Feniks              3:0 (25:15, 25:15, 25:18)
Mozdulj SE - Hamburger SE           3:0 (25:9, 25:11, 25:7)
Halassy Olivér SC - Mađarska ž.rep. 3:0 (25:9, 25:15, 25:15)
Csakazért SE - Humanitás SE         3:1 (25:21, 20:25, 25:15, 25:17)
Sprint SC - Halassy Olivér SC       3:0 (25:18, 25:21, 25:17)
OKI Feniks - Mađarska ž.rep.        3:0 (25:5, 25:3, 25:2)

3. kolo - 23. novembar, Szombathely:

Sprint SC - Hamburger SE            3:0 (25:16, 25:10, 25:12)
Humanitás SE - Mađarska ž.rep.      3:0 (25:8, 25:6, 25:6)
Sprint SC - Humanitás SE            3:1 (25:18, 25:20, 19:25, 25:20)
Hamburger SE - Mađarska ž.rep.      3:0 (25:15, 25:16, 25:17)
Humanitás SE - Hamburger SE         3:0 (25:13, 25:11, 25:20)
Sprint SC - Mađarska ž.rep.         3:0 (25:8, 25:9, 25:15)

4. kolo - 14. decembar, Budapest:

Mozdulj SE - Halassy Olivér SC      3:0 (25:10, 25:3, 25:12)
Csakazért SE - Halassy Olivér SC    3:0 (25:23, 25:17, 25:19)
Mozdulj SE - OKI Feniks             3:2 (25:20, 18:25, 20:25, 25:16, 15:12)
OKI Feniks - Csakazért SE           3:0 (25:21, 25:16, 25:11)
Mozdulj SE - Csakazért SE           3:0 (25:22, 25:15, 25:14)
OKI Feniks - Halassy Olivér SC      3:0 (25:15, 25:13, 25:5)

Fotke su samo sa utakmice sa domaćinom Halassy Olivér SC (HOSC). Smatrajte da smo baš tako i hteli zato što je ovo naša prva utakmica sa tim timom.

Isto to iz novin(ar)skog ugla:

Ispalo je zgodno što je ova vest malo sačekala sa objavom, jer smo u međuvremenu saznali više o nastavku takmičenja ovog proleća. Na sastanku članica Bajnoksága u Mađarskom domu sporta 11. januara su usaglašeni detalji nastavka Prvenstva i Kupa. Ukratko, Kup će se igrati već 8. i 15. februara, a nakon toga kreću utakmice prvenstva. Igraće se svako sa svakim u gornjem (1.-4.) i donjem (5.-8.) delu tabele po tri puta. Znači, baš onako kako je bilo planirano i prethodno prvenstvo. Tako ćemo u drugom delu igrati znatno jače utakmice što je vrlo dobro za kaljenje ekipe i postizanje pravog igračkog iskustva i rutine u igri, bez obzira na rezultate i krajnji poredak. U svetlu ovih informacija smo odmah prekinuli kratku pauzu i nastavili sa pripremama za Kup i nastavak sezone.

U istom kompleksu sa mađarskim domom sporta je i čuveni stadion još čuvenijeg Ferenca Puškaša. U prizemlju se nalazi maketa idejnog rešenja ovog kompleksa.

Proletnji raspored takmičenja će možda biti znatno naporniji nego što smo očekivali, jer postoji mogućnost da počne i liga Srbije u organizaciji novoosnovanog Odbojkaškog Saveza osoba sa invaliditetom u kom Feniks ima ambicije za najviši plasman. Priču o ovom savezu i takmičenju ćemo ispričati malo kasnije.