Prvenstvo Mađarske u sedećoj odbojci za 2014/15. godinu
3. kolo, kraj 1. dela
(Tesco Ülőröplabda Magyar Bajnokság 2014/15)
Boronkay György Műszaki Középiskola, Vác, Mađarska,
subota, 15. novembar 2014.

Uspešan treći vikend jesenjeg dela Bajnoksága 2014/15. nakon kog smo u postali "öszi bajnok" (jesenji prvak).

Nakon nedavnog perfektnog završetka Lige Srbije, gostovanjem u Vácu smo završili i obaveze u prvenstvu Mađarske za ovu polusezonu. Rezultatski izuzetnu jesen smo okončali bez poraza i u Ligi Mađarske. Protiv domaćina i prošlogodišnjeg prvaka Mozdulj smo utakmicu rešili u svoju korist rezultatom 3:2. Ovo je istovremeno bila i utakmica između jedine dve ekipe bez poraza u prethodnih šest utakmica.

Došli smo u poznatu salu u Vácu nešto ranije, te smo mogli da gledamo utakmicu naših protivnika (R.br.1.).

U toj utakmici između Mozdulja i Sprinta se dešavalo nešto slično, ali nam to nije pomoglo da stavimo živce u torbu. (Po mom skromnom mišljenju, Sprint je prošao još gore, jer prosto nije uopšte uspeo da se oporavi tokom utakmice.)

Protiv Mozdulja smo definitivno zaslužili pobedu, ali nismo do kraja iskoristili priliku da završimo utakmicu povoljnijim rezultatom. Ironični komentar koji je izrečen nakon poslednjeg sudijskog zvižduka "E, stvarno smo majstori da dobijemo ... već dobijenu utakmicu" je ovde sasvim primeren. Naime, varnice koje su sevale na sve strane tokom utakmice zbog sudijskih nepravdi nismo uspeli da amortizujemo i to nas je koštalo nervoze i nesigurnosti. (Ovde dižem dva prsta i potvrdno klimam glavom.) Hoću-neću, gore-dole, tamo-vamo i u krug.

Drugi i treći set smo odigrali sa previše povišenim pulsom, što nas je koštalo gubitka tog boda. Rezultat ostalih setova ukazuje da smo u preostalom delu utakmice nesporno bili bolji. Za razliku od najvećeg broja naših dosadašnjih međusobnih utakmica, sada smo uspeli da pobedimo.

Na kraju smo izašli sa bodom manje od maksimuma, zadržali vodeću poziciju na tabeli i istakli najozbiljniju kadidaturu za prvo mesto na kraju Lige. Taj trenutak je suviše daleko, pa ćemo oprezno reći da je ovo tek četvrtina Lige, a da na proleće sledi velika borba za vrh četiri tima u Gornjem domu. Radi se o tome da će se ponovo igrati play off, u kom ćemo se još po tri puta sastati sa Mozduljem, Piremonom i Sprintom. Dobro je da u play off ulazimo sa par bodova prednosti, ali naravno da bi bilo još bolje da je ta prednost dva para bodova, ali radićemo na tome da to popravimo. Eh, kad bi to bilo tako lako kao ova popravka linije napada.

Pre početka naše druge utakmice zabeležili smo oproštaj jedne igračice od nacionalnog tima, jedine ženske ekipe u Bajnokšagu. Iza terena se lako moglo prepoznati da su odloženi rekviziti baš njihovi.

Mađarska ženska reprezentacija u prvom delu prvenstva još nije osvojila ni jedan set. Devojke polako napreduju, ali je i dalje razlika nivoa igre dve ekipe prevelika.

Iako je krajni rezultat polusezone jedan od naših najvećih dometa do sada, salu smo napustili svesni da je trebalo da bude i bolje.

Sve utakmice trećeg turnira Bajnoksága (Prvenstva Mađarske)

Teren 1

1. Mozdulj SE - Sprint SC               3:1 (15, -22, 23, 19)
2. Halassy Olivér SC - Mađarska ž.repr. 3:0 (16, 15, 22)
3. OKI Feniks - Mozdulj SE              3:2 (17, -23, -24, 12, 7)
4. OKI Feniks - Mađarska ž.repr.        3:0 (7, 11, 19)

Teren 2

5. Piremon SE - Humanitás SE            3:0 (7, 19, 15)
6. Hamburger SE - Humanitás SE          3:2 (-22, 16, -12, 22, 13)
7. Piremon SE - Halassy Olivér SC       3:0 (13, 8, 13)
8. Sprint SC - Hamburger SE             3:0 (15, 15, 17)

Nakon što je svako sa svakim odigrao po jednu utakmicu, jesenja Tabela Bajnoksága sezone 2014/15. izgleda ovako: